„TransINVEST“ – „Riteriai“: nauja istorija
- Riteriai

- prieš 14 valandų
- 2 min. skaitymo
Sostinės „Riterių“ ir sostinės rajono „TransINVEST“ klubai kelis kartus yra žaidę kontrolinius susitikimus, tačiau oficialią tarpusavio akistatų pradžią fiksuos sekmadienį įvyksianti antrojo TOPLYGOS turo dvikova.
Data: 2026 m. kovo 1 d.
Vieta: „Sportimos“ maniežas, Vilnius
Transliacija: lnk.lt

Naujienos
· Kaip ir praėjusiame sezone, pirmojo „Riterių“ įvarčio autoriumi tapo Meinardas Mikulėnas.
· Pirmajame ture dėl ligos komandai padėti negalėjo Leifas Estevezas, o apšilimo metu prieš rungtynes traumą patyrė Artiomas Baftalovskij. Ar galės jie padėti „Riteriams“, paaiškės rungtynių dieną.
· Jonas Usavičius dėl gautų dviejų geltonų (ir, tuo pačiu, raudonos) dėl diskvalifikacijos antrojo turo rungtynes praleis.
· Akistatoje su „Kauno Žalgiriu“ šansą pasireikšti gavo keturi „Riterių“ akademijos futbolininkai: J. Usavičius, Matas Latvys, Ernestas Zdanovič ir Daumantas Lipinskas.
Varžovas
· Praėjusiais metais Pirmos lygos pirmenybes laimėjusi ir kelialapį į TOPLYGĄ iškovojusi „TransINVEST“ ekipa prieš šį sezoną kontrolinėse rungtynėse „Riterius“ nugalėjo 4:0. Tai buvo vienintelis „Riterių“ pralaimėjimas paruošiamajame etape.
· „TransINVEST“ gretose netrūksta „Riterių“ akcentų. Ten sporto direktoriumi dirba ilgametis „Riterių“ žaidėjas Deividas Česnauskis; štabo nariai: Mindaugas Malinauskas, Marius Čeliauskas, Gerda Brežneva; žaidėjai: Dominykas Barauskas, Ričardas Šveikauskas, Nojus Petkus, Augustas Tamaševičius.
· „TransINVEST“ ekipai priklauso greičiausias šio sezono įvartis. Edvinas Girdvainis į „Šiaulių“ vartus įmušė nesužaidus nė minutės.
Tarpusavyje
0-0-0. Kaip jau užsiminėme, oficialių rungtynių „Riteriai“ ir „TransINVEST“ dar niekada tarpusavyje nežaidė.
1 turas
Pirmajame TOPLYGOS ture tiek „Riteriai“, tiek „TransINVEST“ turi dėl ko liūdėti. „Riteriai“ – dėl apmaudžios nesėkmės prieš „Kauno Žalgirį“, „TransINVEST“ – dėl iššvaistytos dviejų įvarčių persvaros prieš „Šiaulius“.
Priminsime, kad „Riteriai“ ilgą laiką pirmavo po Meinardo Mikulėno pelnyto įvarčio, tačiau 85-oji minutė ir teisėjo kompensuotas laikas dosnesnis buvo čempiono titulą ginantiems kauniečiams.
„TransINVEST“, sužaidus valandą, prieš „Šiaulius“ pirmavo 2:0, tačiau vos per dvi minutes padarė dvi klaidas bei turėjo tenkintis vienu tašku.
Akistata
Egidijus Vaitkūnas prieš Edviną Girdvainį. Du ilgamečiai Lietuvos rinktinės futbolininkai vienas prieš kitą paskutinį kartą varžėsi 2013 metais. Po metų dabartinis „Riterių“ kapitonas išvyko į Čekiją, o dar po metų į Ispaniją išvyko pirmojo šio sezono „TransINVEST“ įvarčio autorius.
Klausimas
Ar bus įmuštas greitas įvartis? Jau užsiminėme, kad E. Girdvainis „TransINVEST“ sąskaitą atidarė pirmąją susitikimo minutę. Panašus scenarijus galėjo būti surašytas ir „Riterių“ – „Kauno Žalgirio“ rungtynėse. Sužaidus vos 49 sekundes, progą turėjo M. Mikulėnas, kuris pirmąjį komandos sezono įvartį pelnė šeštąją minutę.




Komentarai